İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yollar yine kullanılamıyor…

     ıl Genel Meclisinin 5 üyesi, Altınözü ilçesine bağlı Sarıbük, Hacıpaşa, Kıyıgören, Kolcular ve   Karbeyaz köylerinin sadece 1 ay önce asfaltlanan yollarının bugün yeniden kullanılamaz hale geldiğini söylediler.
 
    Yolların 1 ay gibi kısa bir süre önce yapıldığını hatırlatan Meclis üyeleri Bilal Coşkun, Mehmet Sözer, Mehmet Kocaoğlu ve Ahmet özdemir, asfaltın büyük oranda geri dağıldığını ve bu konuda önlem alınmasıyla birlikte yolları teslim alan kontrolörlerin hakkında yasal işlem yapılıp yapılmayacağını sordu.
 
     ıl Genel Meclisi Ağustos ayı 2. toplantısında gündeme gelen konu Meclis Toplantı Salonunda buz havası esmesine neden olurken, yolların müteahhit firmalar değil Köy Hizmetleri ekiplerince yapıldığı ortaya çıktı. Köy Hizmetleri Müdürü ve özel ıdare Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sabuncu Meclis üyelerinin bu iddiaları karşısında söz hakkı aldı ve kurumunun çalışmalarını savunmak durumunda kaldı.
 
 Sıcak hava, asfalt kusmasına neden oluyor…
 
   5 Meclis üyesinin öne sürdükleri bu iddianın doğru olmadığına dikkat çeken Köy Hizmetleri Müdürü Mehmet Sabuncu yolların müteahhit firma tarafından değil, kendilerince yapıldığını söyledi. Kurumunun dalında uzman kişilerle çalıştığını hatırlatan Sabuncu, “Söz konusu yollarda sıcak havalardan kaynaklı olarak meydana geldiği bilinen asfalt kusması vakası meydana gelmiştir. Sıcak havcalar nedeniyle araçların geçtiği orta yerden kenara doğru bir kabarma olacağı bilinen bir şey.
 
    Söz konusu yollarda meydana gelen olayda budur. Bu yerleri kurum olarak yeniden düzeltiriz” dedi. Sabuncu’nun bu cevabını tatminkâr bulmayan bazı Meclis üyeleri konunun ıl Genel Meclisi Köy Altyapıları Komisyonuna havale edilerek incelenmesini istediler. Yapılan oylama sonucu 5 köye ait yollarda meydana gelen tahribatların incelenmesi için sorunun komisyona havale edilmesi kabul edildi.
 
 çamlıyayla yolu yerine Yaylıca yolu…
 
    Meclisin aldığı bir diğer karar ise Samandağ çamlıyayla yeni köy yolu ile ilgili oldu. 5 kilometre uzunluğundaki yolun Karaçay Barajı inşaat alanında kaldığı gerekçesiyle 250 bin liralık ödeneğinin sabit kalması şartıyla Yaylıca yeni köy yoluna aktarılması istendi. Oylama sonucu talep oy birliği ile kabul edildi.
 
   Samandağ çamlıyayla yeni köy yolunun 250 bin liralık ödeneği alınan bu karar sonrası 7 kilometre uzunluğundaki Yaylıca yeni köy yoluna aktarıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.