İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zam Esnafa Kepenk ındirtir…

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL yaptığı açıklamada: “Elektriğe 1 Ekim’den geçerli olmak üzere konutlarda yüzde 9.07, Sanayide yüzde 9.27 zam yapıldı. Böylece yılbaşından bu yana elektriğe yapılan zam konutlarda yüzde 57.72, Sanayide yüzde 49.31’e ulaşmıştır. Bu zamlar sanayicimizi, esnaf ve sanatkârımızı kısaca toplumun her kesimini zor duruma düşürecektir.”dedi.
 
Esnaf ve Sanatkârlar Derneği Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL açıklamasında “Düşen enflasyon ve faizler ekonomiyi canlandırmada ne kadar olumlu etki yaparsa; bir defada yıllık enflasyondan daha fazla yapılan elektrik zammı da ekonomi üzerinde olumsuz etki yapacaktır. ışçi ve Bağ-Kur emekli aylıklarına 1 Temmuzdan itibaren yüzde 1,83 zam yapılmıştır. Memura yüzde iki zam yapılacağı söylenmektedir. Oysa sadece elektrik zammıyla birlikte bir evdeki elektrik faturasındaki aylık artış tutarı 14,76 TL’ye ulaşacaktır. Elektriğe yapılan bu zam Türkiye ve dünya gerçekleriyle örtüşmemektedir. Zammın faturalara yüzde 7 ile 10 arasında yansıması düşünülüyor. Enflasyon yüzde 5 civarında, ancak elektriğe zam ise 2 katı. Elektrik, devletin vatandaşlara sunması gereken hizmettir”. dedi.
 
 Elektriğe yapılan bu zamla Yüz binlerce esnafın elektrik faturasını ve diğer borçlarını ödeyememeğini belirten öZAL şöyle devam etti “Zammın ardından zaten zor durumda olan esnaf ve sanatkârımız birer birer kepenklerini kapatacaktır. Bu ülkede Kepenklerin kapanması demek ışığı görünmeyen bir tünele girmek demektir.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.